Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 22 lutego 2018

Zajęcia z języka kaszubskiego

Dzień dobry.
Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy proponuje udział Państwa dzieciom w lekcjach języka kaszubskiego w klasach 4-8. Na lekcjach uczymy się mówić
i czytać  w języku kaszubskim, poznajemy zwyczaje i obrzędy tego regionu, przybliżamy historię  Kaszub i Pomorza. Natomiast zajęcia warsztatowe odbywają się w terenie, tzn. jeździmy na wycieczki w różne miejsca na terenie Kaszub, np. Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Bytowa czy inne. Uczestniczymy w warsztatach plastycznych, rzeźbiarskich, hafciarskich , które prowadzą specjaliści z danych dziedzin. Uczestniczymy w konkursach rożnego typu: recytatorskich, plastycznych, wiedzy  czy literackich. Nasi uczniowie osiągają liczne sukcesy, dodatkową satysfakcją są ciekawe nagrody. Co roku w czerwcu organizowana i finansowana  jest całodzienna wycieczka przez Urząd Gminy Wejherowo. W tym roku dla uczniów uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego odbędzie się wycieczka do Tczewa i Gniewu.
Zajęcia po złożeniu deklaracji należą do zajęć obowiązkowych z oceną wliczająca się do średniej wyników ucznia. Zajęcia odbywają się w wymiarze
3 godzin tygodniowo  w rozkładzie 2+1, tzn. 2 godziny lekcji stanowią nauczanie języka kaszubskiego, natomiast 3 godzina stanowi zajęcia warsztatowe.
Zainteresowanych Rodziców i uczniów proszę o kontakt do 6 marca 2018 roku do biblioteki szkolnej w celu wypełnienia deklaracji, którą wypełnić muszą Rodzice.

Serdecznie zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz